Zelenohorské se bude vařit ve Vrčeni

9. května v 13:43

Jeden aprílový článek z doby, kdy se pomalu začala psát historie nového Zelenohorského piva...

 

Loni se naskytla ke koupi od krachujícího ZOD Vrčeň jeho administrativní budova, č.p. 12, lidově zvaná "HRAD". Bylo ještě před krizí a hrozilo, že by se tato postsocialistická dominanta mohla stát ubytovnou pro zahraniční pracovníky průmyslových podniků v blízké Plzni. I proto "hrad" zakoupila Obec Vrčeň . Jedná se o trojpodlažní objekt, kde v přízemí bývala družstevní jídelna, v prvním patře kanceláře a v druhém pak byty.

Hrad na návsi
Hrad na návsi

Celou budovu ještě čeká rozsáhlá rekonstrukce. Na konci loňského roku již byla obcí opravena střecha včetně nosných trámů. V patře bude nově umístěn Obecní úřad. V přízemí se pak počítá s multifunkčním sálem a restaurací v jednom. Celý objekt je podsklepený, což nahrává myšlence umístit zde technologii minipivovaru. Spolu se starostou obce se snažíme o registraci ochranné známky Zelenohorské pivo, takže je jasné, jaké pivo se ve Vrčeni bude vařit, vždyť zámek Zelená Hora je nadohled...

Varna by měla být umístěna v restauraci/na sále, ostatní technologie pak ve sklepení. Jsme na vesnici, proto nechceme a ani nemůžeme vařit pivo ve velkém, takže nám pro začátek postačí technologie, kterou prodává pan Strnad z Belvedéru v Železné Rudě. Na celou rekonstrukci a vybavení pivovaru je přislíbena dotace z fondů EU. Dofinancování akce pak bude na nás, společně s obcí. Pokud půjde vše podle našich představ, měli bychom se napít nového Zelenohorského piva již letos, a to na Den obce 3. prosince 2009.

Vizuál nové značky
Vizuál nové značky

V druhém patře budou místo bytů tři apartmány, kde se budete moci ubytovat, a to jak při vyšší konzumaci našeho pivečka, tak i v létě třeba při rodinné dovolené.

Chtěli bychom, aby se na "hradě" vybudovalo kulturně společenské centrum. Aby Vám naše pivo chutnalo. A vlastně nejen Vám, pivním fajnšmekrům, ale především místním, aby Zelenohorské pivo bylo opravdu pivem lidu pod Zelenou Horou. Doufám, že nebude vadit, že se původně zámecké pivo bude vařit na hradě :)

 

Zdroj: Pivní.info; Vrčeň.cz

Zelenohorské se bude vařit ve Vrčeni